Željezničar završio evropski put porazom od Neftcija

Nogometaši Željezničara završili su svoj evropski put u Konferencijskoj ligi nakon što su danas u uzvratnom meču 2. pretkola doživjeli poraz od Neftcija rezultatom 2:0. Ukupan rezultat ovog dvomeča bio je 4:2 u korist domaćeg tima.

Nakon početnih minuta opreznosti s obje strane, Željezničar je kontrolisao sredinu terena i neutralisao Neftci. Plavi su imali prvu ozbiljnu šansu u 17. minuti kada je Ovčina uputio snažan udarac, ali domaći golman je bio spreman.

Međutim, ubrzo nakon toga, Neftci je iskoristio grešku u odbrani Željezničara i postigao prvi gol. Lebon je pronašao Saiefa koji nije imao problema da zatrese mrežu Plavih.

U drugom poluvremenu, igra se malo zaoštrila, a Željezničar je imao dobru šansu u 56. minuti, ali Brkić je lako odbranio udarac Krpića. Nažalost, Željezničarov igrač Ovčina je u jednoj nezgodnoj situaciji doživio težak udarac u glavu i napustio teren.

Neftci je u 68. minuti postigao drugi gol iz kornera, kada je Eddy glavom zatresao mrežu za 2:0.

Unatoč pokušajima da se vrate u meč, Željezničar nije uspio postići gol, te je domaći tim osigurao prolazak u 3. pretkolo sa ukupnim rezultatom 4:2.

Podsjećamo da je Željezničar u prvom pretkolu eliminirao Dinamo Minsk, ali ovog puta nije uspio proći dalje. Sada Plave očekuju utakmice u Premijer ligi BiH, a naredni susret protiv Sloge odgođen je, tako da će se slijedeći meč igrati protiv Borca na stadionu Grbavica.