Borac ispao iz Konferencijske lige nakon poraza od Austrije iz Beča

Nogometaši Borca su večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci doživjeli poraz od austrijske ekipe iz Beča rezultatom 2:1 te su s ukupnim rezultatom 3:1 ispali iz Konferencijske lige.

Utakmica je počela s velikom šansom za Borac, ali golman Austrije je sjajno reagirao na udarac Čelića glavom. Nakon toga, obe ekipe imale su nekoliko prilika, ali nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu, Borac je uspio doći do vodstva golom Corteza u 49. minuti. Međutim, samo tri minute kasnije, Austrija je izjednačila golom Grubera.

Borac je imao priliku za novu prednost, ali Vranješ nije uspio iskoristiti priliku. Austrija je to iskoristila i postigla drugi gol preko Polstera.

Nakon ovog poraza, Borac se oprostio od evropskog takmičenja. Željezničar je također ranije ispao od Neftcija, dok je Sarajevo eliminirano u 1. pretkolu. Jedini bosanskohercegovački tim koji nastavlja evropsku avanturu je Zrinjski, koji će igrati protiv islandskog Breidablika u 3. pretkolu Evropske lige.