Zrinjski sa minusom ide u Bratislavu

Ekipa Zrinjskog doživjela je poraz u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka protiv Slovana. Unatoč dominaciji u prvom poluvremenu, igrači Zrinjskog nisu uspjeli pronaći put do suparničke mreže i ostvariti vodstvo.

U prvim deset minuta utakmice, Zrinjski je preuzeo inicijativu na terenu, no prava prilika se čekala do 13. minute kada je Čanađija odlično poslužio Ćužea koji je iz trka pucao, no lopta je otišla preko gola.

U 23. minuti, stvarala se nova gužva pred golom gostiju nakon centaršuta Ćorluke, ali Kiš i Ivančić nisu uspjeli stići do lopte. Sudijska nadoknada prvog poluvremena donijela je još jednu odličnu priliku za Zrinjski, ali udarac Tičinovića završio je preko gola.

Drugo poluvrijeme je započelo s opasnim napadom Slovana. Čavrić je sjajno prošao, no Marić je bio siguran. U 54. minuti uslijedio je šok za domaću ekipu kada je Zuber postigao gol nakon prekida i doveo Slovan u vodstvo. Iako je gol bio provjeren putem VAR-a zbog mogućeg prekršaja u napadu, na kraju je priznat.

Četiri minute kasnije, Ćuže je lijepo pucao s 20 metara, ali Borjan je uspio obraniti. U 63. minuti, Zrinjski je imao fenomenalnu priliku za izjednačenje. Ćuže je primio loptu nakon dodavanja Ćorluke, no njegov udarac s pet metara otišao je pored gola. Također, Kiš je bio sam, ali Ćuže se pokazao malo sebičnim u tom trenutku, što je rezultiralo zadržavanjem rezultata 0:1.

U 80. minuti, Zrinjski je ponovno stvorio jako dobru priliku. Ćorluka se sjajno ubacio, pucao, ali je pogodio stativu. Kiš je ponovno bio u dobroj poziciji, ali ovaj put suigrači su pokazali sebičnost na terenu. U 84. minuti, Abubakar je imao dobar pokušaj, pokušavajući iznenaditi Marića dok spava, ali golman Zrinjskog je bio siguran.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao, što je značilo da je Slovan slavio veliku pobjedu u Mostaru protiv Zrinjskog.
Ostaje da se vidi da li Zrinjski može do pobjede u drugoj utakmici, a kako bi osigurao grupnu fazu Konferencijske lige, odnosno treće pretkolo Lige prvaka.